Ammattiosasto

Ammattiosasto hoitaa jäseniemme edunvalvontaa. 

Ammattiosaston sähköposti:

ao401@tehy.net


Pääluottamusmiesten ja alueluottamusmiesten esittelyt ja yhteystiedot:


Psykososiaaliset ja kehitykselliset palvelut sekä strategiapalvelut ja johtamisen tukipalvelut:


Pääluottamusmies                                                     

Kirsi Kekki

p. 044 223 1870 

Kirsi.Kekki@kymsote.fi


                             Alueluottamusmies                                                  Pertti Nieminen

p. 040 681 8687 

pertti.nieminen2@kymsote.fi

Mielenterveys- ja päihdepalvelut sekä strategiapalvelut ja johtamisen tukipalvelut

                                                           

Alueluottamusmies                                                 Carita Stenberg 

p. 040 489 8632

 Carita.Stenberg@kymsote.fi

 Lasten, nuorten ja perheiden sosiaali- ja terveyspalvelut sekä aikuisten monialaiset         palvelut


Vara-alueluottamusmies                         

Astrid Kovaljeff

    Astrid.Kovaljeff@kymsote.fi       

Lasten, nuorten ja perheiden sosiaali- ja terveyspalvelut sekä aikuisten monialaiset         palvelut

                                                         


Terveyden- ja sairaanhoidon palvelut:


Pääluottamusmies                                                  Eija Lantta

p. 044 223 1684

 Eija.Lantta@kymsote.fi

           

                            

Alueluottamusmies                                                 Hanna-Leena Vilkki  

 p. 040 489 8288

 Hanna-Leena.Vilkki@kymsote.fi                            

KOKS sairaala- ja vastaanottopalvelut, ensihoito

                                                                                        

Alueluottamusmies                                                 Ari Pienmunne   

p. 040 199 1407 

Ari.Pienmunne@kymsote.fi

Ratamo, Haminan ja Karhulan sairaalapalvelut, varahenkilöstö, kotisairaalat, saattohoitoyksiköt ja palliatiivinen pkl sekä geriatrinen ja gerontologinen osaamiskeskus

                                                                                        

Alueluottamusmies                                                 Suvi Korjus

p. 040 626 5740

 Suvi.Korjus@kymsote.fi               

Perusterveydenhuollon ja suun terveydenhuollon vastaanottopalvelut (eteläinen)

                                                                                        

Alueluottamusmies                                                 Nina Tavast 

p. 0400 571 815

 Nina.Tavast@kymsote.fi

Perusterveydenhuollon ja suun terveydenhuollon vastaanottopalvelut (pohjoinen)

                                                                                        

Vara-alueluottamusmiehet         

Jari Saarelainen 

Jari.Saarelainen@kymsote.fi

                                                          Sairaalapalvelut, kuntoutuspalvelut, koti-, asumis- ja hoivapalvelut sekä Hoiku

 

Pääluottamusmies                                                  Jaana Salovaara

p. 040 483 3218

 Jaana.Salovaara@kymsote.fi



Alueluottamusmies                                               

Anne Hemming 

p. 040 624 7834

 Anne.Hemming@kymsote.fi

Koti-, asumis- ja hoivapalvelut

                                                                                      

Alueluottamusmies                                           p. 

Anu Eronen

p. 040 587 3589

 Anu.Eronen@kymsote.fi

Kuntoutuspalvelut

                                                                                     Vara-alueluottamusmiehet         Meiju.Suikkanen@kymsote.fi     

 (pois toistaiseksi)                          

Koti-, asumis- ja hoivapalvelut